• البرز ، کرج بلوار هفت تیر خیابان رازی ساختمان مشتاق واحد 24

Electronic Adak Vira

تماس با ما

02632407817

ایمیل

info@adakvira.com

ساعات کاری

شنبه تا پنجشنبه 8 تا 17

انرژی خورشیدی و دلایل استفاده از آن

انرژی خورشیدی و دلایل استفاده از آن

انرژی خورشیدی و دلایل استفاده از آن

انرژی خورشیدی و دلایل استفاده از آن
خورشيد به عنوان يك منبع بي پايان انرژي مي تواند حل كننده مشكلات موجود در زمینه انرژي و محيط زيست باشد متاسفانه انرژی ارزان و سود بانکی بالا هر دو باعث می شود که هزینه کردن در سیستم برق خورشیدی در کشور ما مقرون به صرفه به نظر نیاید در صورتی که در دراز مدت این سیستم ها بسیار مقرون به صرفه هستند و تاثیر بسزایی در کم کردن آلودگی هوا نیز خواهند داشت
هر متر مربع از سطحی که خورشید – در یک روز بدون ابر و آلودگی – بر آن می تابد حدودا ۱۰۰۰ وات توان تابشی دریافت می کند. میزان تابش متوسط در ایران در حدود 850 وات بر متر مربع است. پنل های خورشیدی موجود در بازار تجاری، راندمان حدود 15 تا 17 درصد دارند و با توجه با اینکه تمامی سطح یک پنل خورشیدی شامل سیلیکون های دریافت انرژی نیست، هر متر مربع از این پنل ها حدود ۱۰۰ تا ۱۵۰ وات دریافت انرژی می توانند داشته باشند.البته باید توجه کرد که این مقدار انرژی در صورت تابش عمود نور خورشید به پنل است و زاویه پنل ها در فصول مختلف سال باید تنظیم بشود
دلایل استفاده از انرژی خورشیدی برای تولید برق و انرژی گرمایی

۱- انرژی خورشیدی برای محیط زیست بسیار مناسب می باشد
یکی از شناخته شده ترین حقایق در زمینه انرژی خورشیدی این است که این انرژی یکی از منابع انرژی پاک و سبز می باشد.انرژی خورشیدی یکی راه های عالی برای کاهش میزان کربن از زندگی بشر می باشد. هیچ چیز در مورد انرژی خورشیدی وجود ندارد که بتواند به طبیعت آسیب برساند.انرژی خورشیدی گازهای گلخانه ای را آزاد نمیکند و آلودگی نیز ندارد فقط نیاز به کمی آب برای تمیز کردن سطح پنل خورشیدی نیاز است تا عملکردی بالا داشته باشد، و دیگر از هیچ منبع دیگری استفاده نمیکند. از این رو، این انرژی بسیار ایمن و سازگار با محیط زیست است ولی با این حال هنوز مردم به خوب و مفید بودن انرژی خورشیدی شک دارند.انرژی خورشید به تنهایی کافی است و تنها با نصب پنل های خورشیدی روی سقف خانه خود می توانید مسیری امن و آسان برای کمک به یک آینده ی پایدار و سالم برای جهان داشته باشید بسازید. با نصب آن برویی خانه ی خود شما یک راه خوبی است که نشان می دهد شما به محیط زیست پیرامون خود اهمیا میدهید.

۲- عدم احتیاج به استفاده از شبکه برق رسانی شهر در صورت استفاده از انرژی خورشیدی
قیمت برقی که از انرژی خورشیدی بدست می آید مثال خوبی می باشد برای افزایش مصرف و تولید برق از خورشید. برق که به شیوه سنتی در کشور تولید می شود به شدت به سوخت های فسیلی مانند زغال سنگ و گاز طبیعی وابسته است. آنها نه تنها به محیط زیست آسیب می رسانند بلکه منابع محدودی نیز دارند. این به یک بازار فرار تبدیل می شود که قیمت های انرژی در طول روز تغییر می کند.

برقی که از پنل های خورشیدی بدست می آید باعث استقلال برق می شود !با سرمایه گذاری در سیستم های انرژی خورشیدی، می توانید به راحتی خود را در برابر افزایش غیرمنتظره قیمت های انرژی برق محافظت کنید و از برق ارزان در تمام طول روز استفاده کنید. خورشید هرگز میزان قیمت آن را افزایش نخواهد داد و به شما امنیت خاطر در زمینه انرژی برق می دهد. هنگامی که پنل های خورشیدی را روی سقف خود نصب می کنید، از لحاظ فنی به وضعیت استقلال در زمینه انرژی برق رسیده اید. سیستم های ذخیره سازی باتری خورشیدی همچنین می توانند برای شب و روز های بارانی برق را ذخیره کنند تا در این زمان به مشکل بر نخورید.

نیروگاه خورشیدی روی سقف

۳- استفاده بهینه و مفید از زمین های بلا استفاده برای تولید انرژی خورشیدی
شما ممکن است همچنان تعجب کنید که چرا انرژی خورشیدی با افزایش نیاز به این انرژی، به راحتی در دسترس ما افراد قرار گرفته است.در سرتاسر کشور ها، زمین های فراوانی وجود دارد که از شهرهای بزرگ یا پایتخت ها دور هستند و برای هیچ چیز مورد استفاده قرار نمی گیرند.

با استفاده از انرژی خورشیدی ما می توانیم از زمین های بلا استفاده، استفاده کنیم و بعد ارزش افزوده زیادی به ارمغان بیاوریم؛ انرژی خورشیدی می تواندبرای تمام افراد روی زمین به یک منبع نامحدود برای تامین انرژی برق تبدیل شود.به این ترتیب، ما دیگر نیازی به استفاده از زمین های گران قیمت که ممکن است برای مصارف دیگری بهتر یاشد نداریم.

شما ممکن است کلمه ی مزرعه های خورشیدی را شنیده باشید و به جایی می گویند که تعداد بسیار زیادی از پنل های خورشیدی قرار گرفته باشد و انرژی خورشیدی و برق تولید نماید.این جمله به طور واضح نشان می دهد که چگونه می توان انرژی خورشیدی را از زمین های بلا استفاده و کم مصرفتامین کرد. به عنوان مثال، اخیرا یک مزرعه خورشیدی به مساحت ۴۵ هکتاردر انگلستان ساخته شده است که توانایی تامین برق ۲۵۰۰ خانه را دارد.

۴- انرژی خورشیدی باعث کاهش مصرف برق می شود
برای انتقال برق از نیروگاه های برق به سمت مصرف کنندگان نیاز به یک شبکه گسترده می باشد تا این امر انجام شود. برای این انتقال چون مسافت طولانی می باشدباعث اتلاف در برق می شود. ولی پنل های خورشیدی مورد استفاده روی سقف خانه خود به دلیل فاصله بسیار کم این مسئله را ندارد و بسیار بهینه می باشد و اتلاف در سیستم سولار بسیار پایین می باشد. در سیستم خورشیدی به دلیل اینکه سیستم انرژی برق خانه خود داخلی است شما کنترل صورتحساب و مصرف انرژی خود را کنترل می کنید. علاوه بر این، سیستم های انرژی خورشیدی بسیار پایدار هستند، بنابراین احتمال وقوع قطع خدمات برق رسانی بسیار کم می باشد.

۵- انرژی خورشیدی امنیت شبکه برقی را بهبود می بخشد
هنگامی که بسیاری از ما شبکه برق سنتی خود را با سیستم خورشیدی تبدیل کنیم احتمال وقوع خاموش شدن کم می شود هر خانواده که سلولهای خورشیدی را در خانه خود نصب کرده است، به عنوان یک نیروگاه کوچک عمل می کندو اینبه نوبه خود، ما را با یک شبکه برق بزرگتر و امن تر نزدیک می کند، به خصوص در زمان وقوع بلایای طبیعی و دیگر اتفاقات.

۶- انرژی خورشیدی باعث ایجاد اشتغال و رشد اقتصادی در کشور می شود
انرژی خورشیدی می تواند به اقتصاد ملی یک کشور کمک کند. هرچقدر که مردم بیشتری به انرژی خورشیدی روی بیاورند نیاز بیشتر برای شرکت ها و افرادی که پنل خورشیدی نصب می کنند بالا تر می رود. این کار ایجاد اشتغال برای کارگران ماهر ایجاد می کند و در نتیجه رشد اقتصاد به دنبال دارد.

به عنوان مثال، در سال ۲۰۱۵، انگلستان دومین کشور از نظر داشتن شرکت های بزرگ در زمینه نصب پنل خورشیدی که ۳۵۰۰۰ نفر در این زمینه دارای شغل بودند و جزء بزرگترین بازار برای نصب و راه اندازی پنل خورشیدی فتوولتائیک خورشیدی است.

۷- انرژی خورشیدی یکی از منابع رایگان برای تولید و تامین انرژی می باشد.
خورشید به قدری می تواند انرژی برای ما فراهم کند که بسیار بیشتر از مصارف ما می باشد در ضمن هیچکس نمی تواند نور خورشید را به انحصار خود قرار دهد واین انرژی برای همه رایگان می باشد. سیستم خورشیدی شما از همان لحظه شروع به صرفه جویی در هزینه ها و ذخیره کردن پول برای شما می کند با این حال، مزایای استفاده از انرژی خورشیدی در طولانی مدت بیشتر قابل لمس است. هرچه طولانی مدت تر از سیستم انرژی خورشیدی استفاده کنید، بیشتر از مزایای و بهره های آن استفاده می برید و از آن لذت می برید و از محیط زیست حمایت می کنید.

صرف نظر از انرژی خورشیدی در زمینه تولید برق، می توان از انرژی خورشیدی برای کاربری دوم آن نیز استفاده کرد. ما اغلب انرژی خورشیدی را با برق، که از طریق پنل های خورشیدی فتوولتائیک به دست می آید، مرتبط می کنیم، اما همچنین می توان از انرژی تولید شده توسط خورشید برای اهداف گرمایشی نیز استفاده کرد .این فرآیند با بهره گیری از سیستم های حرارتی خورشیدی انجام می شود که به سادگی نور خورشید را به گرما تبدیل می کند.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مقالات ما


تلویزیون شهری و اهمیت استفاده از آن
 • 6
 • نوامبر
 • تلویزیون شهری و اهمیت استفاده از آن

  تلویزیون شهری چیست؟ ممکن است بار ها در طول روز در مکان های مختلف هر شهر، تبلیغات محیطی مختلفی را مشاهده می کنید ...

  انرژی خورشیدی و دلایل استفاده از آن
 • 2
 • می
 • انرژی خورشیدی و دلایل استفاده از آن

  انرژی خورشیدی و دلایل استفاده از آن خورشيد به عنوان يك منبع بي پايان انرژي مي تواند حل كننده مشكلات موجود در زمینه ...

  ارتباط با ما


  شماره تماس

  32407817 26 (98+)

  ادرس

  البرز ، کرج ، بلوار هفت تیر خیابان رازی ساختمان مشتاق واحد 24

  پست الکترونیک

  info@adakvira.com